Výuka angličtiny „tak trochu jinak“ – projekt EDISON

20.9. 2015

Hned v září nabídla Euroškola svým studentům jedinečnou možnost praktického využití anglického jazyka. Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa vedla od 14.9.-19.19.2015 v rámci projektu EDISON výuku anglického jazyka na naší škole. Stážisté si připravili prezentace o své zemi, vedli diskuze se studenty na různá témata, hráli hry atd. Tímto se snažili představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země.

Co je projekt EDISON?

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

·         spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

·         vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů.

Projekt Edison je projektem společnosti AIESEC, což je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě.

(text převzat ze stránek společnosti AIESEC