EDUROAM

INFORMACE O EDUROAM
Eduroam je název pro bezdrátovou síť provozovanou mezinárodními výzkumnými a vzdělávacími institucemi, které poskytují připojení uživatelům napříč celou Evropou i na některých dalších kontinentech. Uživatelé by měli pod heslem „Otevřít notebook a být online“ být schopni připojit se svým uživatelským jménem a heslem kdekoli, kde bude bezdrátová síť eduroam k dispozici.

studentky Euroškoly Strakonice

Myšlenka vznikla na půdě TERENA (Trans-European Research and Education Networking Association), nyní eduroam spravuje následnická organizace GÉANT. Cílem je takové propojení sítí všech účastníků, že uživatel jedné sítě se může pod svým účtem (udržovaným v domovské síti) připojit
do libovolné z nich. Tj. uživatelé z naší školy se mohou připojit v budovách dalších účastníků eduroam z České republiky i z Evropy.

Dostupnost sítě eduroam v České republice je vidět na webu národní části sítě eduroam.

INSTITUTION

PRAVIDLA UŽÍVÁNÍ:

• Síť Eduroam slouží pro připojení k Wi-Fi síti kdekoliv na světě,
    kde takovou síť najdete.
  • Přístup k Eduroam je umožněn na základě účtu v domovské organizaci.
  • Přihlašovací jméno k Eduroam je školní e-mailová adresa, heslo si uživatel nastaví v tomto rozhraní.
  • Přihlašovací údaje nikomu nedávejte, za svůj účet jste zodpovědní!
  • Správci jednotlivých eduroam Wi-Fi vědí, kdo se připojuje!
  • Při využívání eduroam je nutné dodržovat školní řád, řád učeben a pravidla slušného chování!

JAK SE PŘIPOJIT:
V Androidu klepněte v seznamu Wi-Fi sítí na eduroam a vyplňte:

• Metoda EAP: PEAP
  • Ověření fáze 2: MSCHAPv2
  • Certifikát CA: Neověřovat
  • Totožnost (Identita): login@euroskolastrakonice.cz
  • Anonymní identita: nevyplňujte
  • Heslo: (vaše nastavené heslo)

V iPHONE KLEPNĚTE V SEZNAMU WI-FI SÍTÍ NA EDUROAM A VYPLŇTE:

• Uživatel: login@euroskolastrakonice.cz
  • Heslo: (vaše nastavené heslo)
  • V otázce na certifikát klikněte vpravo nahoře na Důvěřovat