HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH

65-42-M/01

"CESTUJ A POZNÁVEJ SVĚT GASTRONOMIE!"

Hotelnictví a cestovní ruch

PROČ STUDOVAT HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH?

Čekají tě odborné stáže na prestižních hotelech v Česku, Německu a Irsku s kapesným až 200 EUR na měsíc! Více než třetina žáků vyjede každý rok do zahraničí – budeš mezi nimi? Vedle kvalitních odborných předmětů absolvuješ i barmanský kurz či kurz carvingu, čímž si ještě více rozšíříš už tak skvělé uplatnění! Se svými spolužáky zrealizuješ rauty na prestižních akcích a místech, třeba přímo na Pražském hradě! Žádná jiná škola ti tuhle praxi nenabídne.

JE TENTO OBOR PRO TEBE?

Chceš jednou pracovat v oblasti hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu? Jsi kreativní a neláká tě monotónní práce ani studium? Možná chceš procestovat svět, možná jít na vysokou nebo chceš jít do praxe hned po střední – ať je to cokoliv, tento obor ti umožní všechno.

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

O uplatnění se bát nemusíš. Proč? Můžeš udělat kariéru v hotelnictví, gastronomii či cestovním ruchu. Získáš i znalosti a dovednosti pro podnikání, práci v marketingu a obchodě. Anebo pokračuj na vysokou školu – spousta tvých spolužáků následně studuje gastronomii, hotelnictví, turismus či ekonomické obory. Přidáš se k nim?

JAKÉ JE U NÁS ŠKOLNÉ?

Školné pro školní rok 2022/2023 je 1000 Kč/ 1měsíc.
Školné je třeba uhradit dle platebních podmínek.

Adéla Zachová studentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch Euroškoly Strakonice
„Euroškola Strakonice mě zaujala hned ze začátku, když jsem měla vybírat, na jakou střední školu nastoupím. Byla jsem nadšená z toho, co všechno škola nabízí. Hodně praxí, zahraniční stáže, různé kurzy, ale hlavně, že za 4 roky vystuduji hned dva obory - Hotelnictví a turismus. Nyní jsem ve druhém ročníku a svého rozhodnutí nelituji! Všichni učitelé jsou moc fajn a snaží se vyjít každému vstříc. Samozřejmě to není vždycky jen sluníčkové. Občas je toho učení opravdu hodně, obzvlášť z některých předmětů. Takže když to vezmu kolem a kolem, na Euroškole Strakonice se mi líbí a jsem tu vcelku dost spokojená.“
ADÉLA ZACHOVÁstudentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch
Darina Samcová studentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch Euroškoly Strakonice
„Školu jsem si vybrala, protože mě tento obor zajímal a byla nejblíže v mém okolí. Líbí se mi možnost praxí v nejrůznějších restauracích, kde se můžeme něco nového přiučit. Zároveň i během vyučování máme tři hodiny vaření, což je v rámci zvoleného oboru dost podstatné. Hodně je zde kladen důraz na výuku jazyků, což není vůbec na škodu, a to zejména s ohledem na to, že máme možnost výjezdů na praxe jak po České republice, tak i do zahraničí. Vyučují se zde zajímavé předměty jako například Technika obsluhy služeb, Obchodní korespondence nebo Technologie přípravy pokrmů, které se nám určitě budou hodit do dalších let. Škola pro studenty každoročně pořádá barmanský kurz, který probíhá ve školní cvičné restauraci a baru, naučíte se zde také pravidla obsluhy.Pokud vás zajímá tento obor, je to skvělá volba.“
DARINA SAMCOVÁstudentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch
Hotelnictví a cestovní ruch
„Na Euroškolu Strakonice jsem se přihlásila, protože se chci v budoucnu věnovat cestování. Cílem studia je rozvinout a zdokonalit si znalosti v cestovním ruchu. Se školou máme možnost podívat se do zahraničí, například do Waldmünchenu v Německu, kde jsme pracovali na různých projektech a využívali převážně anglický jazyk. Podívali jsme se také do Vídně na vánoční trhy. Na naší škole oceňuji některé kvalitní učitele, kteří se snaží nás výborně připravit na maturitu. Jsou zde předměty, které jsou náročnější, ale také se setkáte s předměty, se kterými jen tak do styku nepřijdete, například cestovní ruch a technika obsluhy, můj oblíbený předmět. V rámci studia chodíme na praxe, kde získáváme potřebné zkušenosti nejen pro studium, ale hlavně do budoucna.“
TEREZA VIEREROVÁstudentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch

AKTIVITY

 • Účast na mezinárodním gastronomickém veletrhu GASTROFEST v Českých Budějovicích,
 • realizace cateringu na prestižních akcích,
 • mezinárodní dudácký festival, Fórum podnikatelů na strakonickém hradě,
 • kurzy vaření s kulinářem Petrem Stupkou /znáte z TV Prima, tn.cz,
 • kulturně vzdělávací stáže v německém Erlangenu,
 • projektové a jazykové týdny ve výchovně vzdělávacím centru ve Waldmünchenu,
 • spolupráce s Jaroslavem Sapíkem.

ODBORNÁ PRAXE

 • Odborné zahraniční stáže v ***** hotelu Maximilian v Bavorsku,
 • odborné zahraniční stáže ve skotském Aberfeldy,
 • odborné praxe na Pražském hradě
  ve spolupráci s TOP HOTELEM Praha,
 • odborné praxe v **** TOP HOTELU Praha,
 • odborné praxe ve spolupráci s cestovní kanceláří CIAO,
 • odborná praxe u Jaroslava Sapíka v Klokočné.

KURZY

 

 • Adaptační kurz,
 • barmanský kurz,
 • vodácký, lyžařský kurz,
 • tematické exkurze,
 • poznávací zájezdy,
 • online - WiFi připojení - eduroam.

SPOLUPRÁCE S KULINÁŘEM PETREM STUPKOU

V rámci dlouhodobé spolupráce (již od roku 2011) připravujeme společně se známým českým kulinářem a  gastronomickým specialistou Petrem Stupkou kulinářské semináře pro studenty oboru "Hotelnictví a cestovní ruch". Cílem „Kuchařského čarování s Petrem Stupkou“ je ukázat studentům gastronomii na té nejvyšší úrovni.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

PRAXE NA PRAŽSKÉM HRADĚ

Ve spolupráci s TOP HOTELEM Praha, Art Hotel & Congress Center se studenti HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍHO RUCHU účastní prestižních akcí v reprezentativních prostorách Pražského hradu (Španělský sál, Rothmayerův sál, Rudolfova galerie, prostory letohrádku královny Anny, hradní kuchyně).

Jakých akcí jsme se již zúčastnili?

 • Slavnostní raut při příležitosti třetího roku mandátu prezidenta České republiky,
 • předávání mezinárodních cen TREBBIA,
 • slavnostní zahájení výstavního projektu 700 let Karla IV.,
 • slavnostní catering v prostorách letohrádku královny Anny,
 • slavnostní recepce při příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu,
 • oslava Vánoc pro zaměstnance Správy pražského hradu,
 • charitativní ples prezidenta České republiky.

JSME VYHLEDÁVÁNÝM PARTNEREM

Studenti připravují a zajišťují prestižní cateringové akce, rauty a svatební hostiny

 • slavnostní raut na prestižní výstavě CZECH PRESS PHOTO,
 • slavnostní raut na zahájení vernisáže litevských fotografů,
 • slavnostní raut pro Jihočeskou hospodářskou komoru na strakonickém hradě,
 • slavnostní raut na Mezinárodním dudáckém festivalu,
 • příprava a realizace narozenin na strakonickém hradě,
 • příprava a organizace narozenin v Řepici,
 • raut na mezinárodním fotografickém bienále ŽENA-WOMEN 2015,
 • catering pro firmy Knürr s. r. o.,
 • Raiffeisenbank,
 • Teplárna Strakonice a.s.,
 • BISO Keibel s. r. o.,
 • Hyundai Fischer cz,
 • svatební hostiny.
Hotelnictví a cestovní ruch

BARMANSKÝ KURZ A CARVING

Každoročně pořádáme pro studenty výběrový barmanský kurz. Probíhá ve školní cvičné restauraci a baru. Po jeho absolvování a složení závěrečných zkoušek obdrží účastníci základní barmanské osvědčení. Kurz je veden lektorem a známým barmanem Zdeňkem Javorským /vzdělávací středisko ZDENI Mariánské Lázně/.

Od září 2016 jsme přidali do svého portfolia kurz carvingu pod vedením známého carvingového kouzelníka Zbyňka Ženíška / 2016 Stuttgart Intergastra Carving Cup: 2x bronzová medaile, 2014 Culinary World Cup Luxembourg, bronzová medaile,…

STÁŽE V BAVORSKU

Studenti HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍHO RUCHU vykonávají své odborné stáže v  prestižním ***** hotelu Maximilian v bavorském Bad Griesbach. Odměnou pro naše studenty je nejen kapesné ve výši 200 €/měsíc, ale i certifikát, který po skončení stáže obdrží.

 

Hotelnictví a cestovní ruch

OHLASY STUDENTŮ

"Máme se tu skvěle. Praxe je super. Je to tu úžasné. Práce nám jde od ruky, lidé jsou tu velice vstřícní. Personál se k nám chová úplně jinak než v Čechách! A ani němčina už není problém...“
Michal a Honza
"Zdravíme z Německa, pracujeme zhruba 5 dní v týdnu a 2-3 dny máme volno, což je super. Lidé tady jsou přívětiví, všechno je v pohodě."
Kuba a Soňa
studentka oboru Hotelnictví a cestovní ruch v praxi
Hotelnictví a cestovní ruch

STÁŽE VE SKOTSKU

Stáže jsou organizovány ve spolupráci s bývalým absolventem Euroškoly Lukášem Andrlíkem, který zde nějakou dobu také působil. Studenti mají zajištěno ubytování, stravu, letenky a kapesné ve výši 50 GBP za týden.

 

Hotelnictví a cestovní ruch

OHLASY STUDENTŮ

"Stáž v Aberfeldy ve Skotsku byla pro mě velice přínosná a inspirující. Poznala jsem mnoho nových lidí a jejich zvyky. Svou stáž jsem vykonávala v kuchyni, kde jsem se seznámila hlavně s netradiční přípravou pokrmů z mořských plodů. Vařilo se vždy z čerstvých surovin. Doufám, že zkušenosti, které jsem během odborné stáže získala, zúročím i v mém budoucím profesionálním životě."
Dominika Nekolová
"Dobrý večer, píšu Vám po prvním týdnu ve Skotsku. Je to tu úplně jiné, než co mi říkaly holky, které už tu byly. Všichni jsou na mě moc milí a přívětiví. Dokonce jsme si byli zahrát po práci kulečník. Pak jsme šli na návštěvu k Łakomiecum a povídali jsme si tam až do rána. S celým pobytem i prací jsem velmi spokojen!"
Martin Pipek, student 1.D

PROČ VYJET NA STÁŽ?

OHLASY STUDENTŮ

"Ve čtvrtek po příjezdu do Erlangenu jsme byli hned přivítáni panem ředitelem školy a následně jsme si prohlédli školu, která byla moc hezká. Poté jsme se setkali s našimi kamarády. Seznámili nás s fiktivní firmou a doprovodili nás do čínské restaurace. Po obědě následovalo ubytování v hotelu a prohlídka Erlangenu. V pátek ráno jsme jeli do Norimberku, kde jsme viděli vězení, velký hrad a kostel s 80metrovou věží. V sobotu jsme byli v Rothenburgu, kde jsme navštívili hradby starého města, katedrálu Sv. Jakuba a náměstí, které bylo historicky významné; večer jsme udělali diskotéku s Němci, která se všem velmi líbila. Další den jsme se rozloučili a jeli domu. Am Donnerstag nach der Ankunft wurden wir herzlich von dem Schuldirektor empfangen und dannach haben wir uns die Schule angeschaut, welche sehr schön war. Nachdem haben wir uns mit unseren Freunden wiedergesehen und sie zeigten uns ihre fiktive Firma, dann sind wir in ein chinesiches Restaurant gegangen. Nach dem Mittagessen zogen wir in das Hotel rein und als wir fertig waren, haben wir einen Stadtrundgang in Erlangen gemacht. Am Freitag sind wir nach Nürnberg gefahren, wo wir ein Gefängnis gesehen haben, eine große Burg und eine Katedrale mit einem 80m hohem Turm. Am Samstag waren wir in Rothenburg, wo wir die Stadtmauer der alten Stadt besichtigen konnten, die Katedrale des St. Jakub und den Marktplatz, der historisch sehr wichtig war. Am Abend haben wir mit den Austauschsschülern eine Feier veranstaltet, welche ihnen sehr gefallen hat. Am nächsten Tag haben wir uns mit ihnen verabschiedet und dann fuhren wir nach Hause."
studenti 2.ročníku
 • Získáte praxi v zahraniční firmě,
 • poznáte cizí kultury, lidi a názory,
 • zažijete dlouhodobý pobyt v cizí zemi, nejen jako turista,
 • zlepšíte si schopnost komunikovat v cizím jazyce,
 • získáte mezinárodní přehled a poznáte svět v širších souvislostech,
 • zdokonalíte si své osobní schopnosti jako je komunikace, vedení lidí, práce v týmu, kreativita,
 • budete mít po stáži lepší možnost uplatnění na trhu práce,
 • získáte mnoho nových přátel a kontaktů v zahraničí,
 • získáte větší jistotu, sebevědomí v sám/sama sebe,
 • budete mít spoustu zážitků, na které se nezapomíná,
 • vyděláte si.

ERLANGEN, NĚMECKO

Spolupráce s německou ekonomickou školou Wirtschaftsschule Erlangen probíhá již od roku 1999. Dne 12. 11. 2010 převzali zástupci Euroškoly Strakonice z rukou bavorské ministryně pro spolkové a evropské záležitosti Emilie Müller ocenění za dlouhodobou spolupráci v oblasti zahraničních výměnných stáží s Wirtschaftsschule Erlangen.

PROJEKTOVÉ A JAZYKOVÉ TÝDNY VE VÝCHOVNĚ VZDĚLÁVACÍM CENTRU 

Waldmünchen, Německo

Studenti stráví ve studentském vzdělávacím centru týden se svými vrstevníky z německé školy z Grafenau, kde společně pracují na různých projektech. Pobyt je organizován ve spolupráci se Společností pro dobré soužití česky a německy hovořících zemí a občanů a finančně je podpořen česko-německým fondem budoucnosti.