Studenti z Erlangenu ve Strakonicích

3.6. 2016

Od neděle 29.5. do středy 1.6. navštívila Euroškolu skupina studentů z naší družební školy WirtschaftsschuleErlangen. Připravili jsme si pro ně bohatý program. V den příjezdu jsme poznávali Strakonice, prohlédli si hrad a užili i nádherný výhled na naše město ze strakonické gotické věže Rumpál. Strakonické okolí jsme poznávali i jinak, vodácky – v pondělí jsme si sjeli na raftech až ze Sušice řeku Otavu. V úterý jsme studentům ukázali i Prahu, navštívili hrad Karlštejn včetně Kaple sv. Kříže, a náš náročný den jsme zakončili v Černém divadle představením Dr. Frankenstein. Ve středu dopoledne němečtí studenti svůj pobyt zakončili, zamávali jsme jim, a již se těšíme na další výměnný poznávací pobyt v příštím školním roce. O výbornou stravu německých studentů včetně svačinových balíčků se vzorně postaraly studentky 1. ročníku. Užili jsme si několik krásných dní.