Euroškolácký výlet na Orlí hnízdo a do Salcburku

9.6. 2015

Ve čtvrtek 4. června 2015 plný autobus studentů a učitelů z naší školy vyjel za poznáním na velmi povedený výlet. První zastavení bylo na vrcholu hory Kehlstein, kam jsme vyšplhali místní dopravou po velkolepé klikaté horské silnici, která patří k nejúžasnějším silničním stavbám světa a prohlédli si Orlí hnízdo, které smutně proslavil A.Hitler. Počasí nám přálo, nad námi modré nebe a pálivé sluníčko, výhledy do okolních hor, do Scharitzkehlského údolí a na jezero Königssee byly úchvatné. Dalším místem našeho poznání bylo přímo jezero Königssee – nalodili jsme se na velkou dřevěnou elektroloď, dopluli ke kostelíku sv. Bartoloměje. Po osvěžení v průzračných vodách jezera a krátké cestě naším autobusem, nás čekal Salcburk. Začali jsme letním sídlem Hellbrunn s nádhernými vodními zahradami a pokračovali pěší prohlídkou historického centra Salcburku, kde jsme obdivovali zámek Mirabell; Salzburger dom, největší stavbu raného baroka severně od Alp; Hohensalzburg, největší zachovalý hrad střední Evropy; rodný dům W. A. Mozarta; nejmenší salzburský dům a mnoho dalších nádherných pamětihodností. Na závěr našeho dne jsme prohlédli Hangár 7, prosklené dílo avantgardní architektury, ve kterém je umístěna sbírka jedinečných letadel a formulí 1 týmu Red Bull.  Všichni jsme si přivezli plný batoh zážitků.

Studenti Euroškoly

U