Organizace prvního školního dne

29.8. 2021

V školách proběhne preventivní screeningové testování dětí a žáků, první test se provede první den školního vyučování, proto je nutné přizpůsobit této situaci nástup žáků jednotlivých tříd. Všichni žáci budou do budovy školy vcházet zadními dveřmi (dřevěná vrata – boční vchod), jelikož testování proběhne v atriu. Žáci budou testováni podle jednotlivých tříd, aby nedocházelo k hromadění žáků a dodrželi jsme homogenitu skupin.

1. ročník bude testován od 8:00 hodin
  2. ročník bude testován od 8:30 hodin
  3. ročník bude testován od 8:45 hodin
  4. ročník bude testován od 9:00 hodin

Žáci jednotlivých ročníků se dostaví do školy až na čas testování, dříve nebudou vpuštěny do budovy školy.

Kdo nemusí být testován:

Testovat se nemusí osoby s ukončeným očkováním, s potvrzením o prodělané nemoci (180 dní) nebo s  prokázaným negativním výsledkem testu z odběrových míst (7dní PCR/ 72hod. AG) a žáci testovaní na domově mládeže. Nutné doložit potvrzením, pokud tak žák neučiní, bude muset podstoupit testování ve škole.

Důležité: Testování ve školách je jen pro bezpříznakové osoby. Pokud se někdo necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, měl by bez váhání zůstat doma, případně se obrátit na svého lékaře.

Na všechny žáky se moc těšíme a přejeme jim mnoho úspěchů ve studiu.

Organizace prvního školního dne