Barmanský kurz

30.12. 2021

Jako každý rok jsme ve spolupráci se vzdělávacím střediskem Zdeni, které se zabývá vzděláváním barmanů, pořádali barmanský kurz pro naše žáky. Spolupráce s panem Javorským, který je zakladatelem tohoto střediska je dlouholetá. Vyškolil nám nejednu generaci barmanů. A ani letos tomu nebylo jinak.

Žáci, kteří se do kurzu přihlásili byli nadšení. Naučili se nejenom míchat nápoje (alkoholické i nealkoholické – mimochodem jako správní barmani, museli samozřejmě i své výtvory ochutnávat, což pro ně byla určitě jedna z příjemných povinností), ale i servis nápojů, procvičili si správné společenské chování, nabídku nápojů i debaras……

Cílem kurzu je z mladých dívek a hochů, udělat barmany se vším, co k tomu patří. Není to tedy pouze technika přípravy nápojů. Vždyť řekněte sami, co by bylo do barmana, který by uměl sice skvělé nápoje, ale jeho konverzační schopnosti a servis nápojů by byl na úrovni doby kamenné.

V závěru kurzu složili naši žáci písemný test, ústní pohovor a praktickou zkoušku. Při této zkoušce museli dle svého koktejlového lístku připravit nápoj, který si vybrali jejich učitelé a věřte, že jsme je opravdu nešetřili. Popravdě musím přiznat, že všichni obstáli téměř na jedničku. Nervozita sice někdy trochu zapůsobila, ale jinak se se svými úkoly poprali bravurně.

Takže na konci kurzu se z našich dívek staly noblesní barmanky a z našich chlapců gentlemanští barmani.

Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
Barmanský kurz
  • Nejnovější články
  • Archiv článků