„Zlatá Katka“ v Euroškole

19.5. 2022

Kateřina Neumannová v Euroškole Strakonice

V rámci oboru Management sportu, který byl na Euroškole Strakonice nově otevřen v letošním školním roce, se v pondělí 16. 5. 2022 konala beseda s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou. Tato legenda běžeckého lyžování trpělivě odpovídala na dotazy moderované diskuze, a došlo i na dotazy z publika, které tvořili žáci Euroškoly Strakonice a v druhém případě také žáci 8. ročníku ZŠ F. L. Čelakovského, kteří byli na besedu také pozváni.

„Jsem velmi rád, že si Katka ve svém náročném pracovním programu našla chvilku na besedu pro naše studenty. Samozřejmě jsme se dotkli sportovních začátků v blízkém Písku, celé sportovní kariéry Katky, všech úspěchů a ocenění, ale i zajímavostí z mimosportovního života. Žáci se dozvěděli, čím se dnes Katka profesně živí a jaké má další aktivity. Mnohé překvapilo, jak se dají principy používané v tréninku vrcholových sportovců přenést i do každodenního života. Na závěr každé besedy došlo také na promítání videa z dojezdu zlatého olympijského závodu na 30 km na ZOH 2006 v Turíně, který nám Katka ochotně okomentovala i z pozice závodnice. Velký dík Katce i vedení školy za umožnění této besedy.“  hodnotí organizátor a moderátor besedy Radek Sosna z Euroškoly Strakonice.

"Zlatá Katka" v Euroškole