Ve volejbale slavily holky druhé místo!

12.10. 2023

Turnaje ve Volyni se zúčastnily 3 školy okresu Strakonice a hrálo se na 2 sety do 25 bodů, systémem každý s každým. V prvním zápase se dívky utkaly s favoritem turnaje, družstvem Gymnázia Strakonice. V úvodu zápasu se sehrávaly dohromady a ve druhém setu již se soupeřem držely krok. Prohra 0:2 na sety byla očekávaná. Důležitý pro nás byl druhý zápas s domácím týmem VOŠ a SPŠ Volyně. V tomto zápase již holky byly sehranější a od začátku vedl a náskok 2 – 3 bodů udržovaly po celý zápas. Podařila se i koncovka 1. setu, ve kterém nakonec vyhrály 27:25. Děvčata zvládla i vítězně i druhý set v poměru 25:19 a získala tak zaslouženě 2. místo v turnaji. Dík patří celému týmu, především kapitánce Janě Přechové a dalším tahounům týmu Natce Brožovské a Aničce Davidové. Na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky, i když největší část turnaje odehrála základní šestka.

Turnaje chlapců se zúčastnilo 5 škol okresu Strakonice a hrálo se na 2 sety do 15 bodů, systémem každý s každým. V prvním zápase jsme dokázali držet krok s družstvem Gymnázia Strakonice, a i výsledek setů 12:15, 13:15 nevyzněl úplně špatně. Na bojovný výkon z prvního zápasu jsme již nedokázali navázat v ostatních zápasech, kde se ukázala naše volejbalová nevyhranost a nesehranost (většina žáků byla z 1. ročníku). Skončili jsme tak na konečném 5. místě. Jediným pozitivem je, že jsme měli družstvo, složené převážně ze žáků 1. a 2. ročníků, takže nabyté zkušenosti můžeme zúročit v dalších letech.