Turnaj v disgolfu O pohár ředitele Euroškoly

19.6. 2022

Všichni žáci Euroškoly Strakonice se ve čtvrtek 16. 6. 2022 zúčastnili sportovního dopoledne s discgolfem. Soutěžilo se o putovní pohár ředitele Euroškoly v turnaji tříd v discgolfu. Každou třídu reprezentovali 2 dívky a 2 chlapci ve velké hře na 9 košů a další 3 zástupci tříd bodovali v paralelně probíhající soutěži v dohazování na 1 koš, kde měl každý 10 hodů ze vzdálenosti 6 metrů.

I když se jednalo o soutěž tříd, je nutno vyzdvihnout také jednotlivé individuální výkony. Ve hře na 9 košů byli nejlepší Tereza Hankovcová ze 3. D a Pavel Procházka z 1. D s počtem hodů 36, pouze o jeden hod více, tedy 37 hodů, získal Šimon Hos (3. D) a 38 hodů potřebovali na svůj okruh Darina Samcová (2. D), Jan Hubáček (3. D), Vojtěch Ešler (1. A) a Viktor Šourek (2. D). Pod 40 hodů se vešla také Nikola Zobalová (1. D) se 39 hody.

V soutěži dohazování byli nejúspěšnější Tereza Petra Maříková (1. A) a Michael Boček (1. D), oba byli úspěšní v 5 pokusech. 4 úspěšné pokusy zaznamenal Jan Kozlík (1. D) a 3 úspěšné pokusy Adam Štěpánek (1. A).

Hlavní soutěží byla ale soutěž tříd, kam se započítávaly obě disciplíny, a zde bylo pořadí následující: 1. místo 3. D – počet získaných bodů 221, 2. místo 1. D – 227 bodů, 3. místo 1. A – 240 bodů a 4. místo 2. D 255 bodů. Vítězná třída získala do svého držení putovní pohár ředitele Euroškoly, který bude opatrovat celý rok, až do dalšího ročníku turnaje. Vítězné třídě gratulujeme a všem ostatním děkujeme za příjemně strávené dopoledne, které bylo zakončeno opékáním buřtů na táboráčku.