Turnaj středních škol

2.10. 2024

Turnaje se zúčastnilo 8 středních škol ze Strakonicka a Táborska. Hrálo se systémem na dvě skupiny po 4 týmech. Naše družstvo Euroškoly Strakonice se v prvním zápase utkalo s Jazykovou střední školou Tábor. Bohužel jsme hned v úvodu zápasu inkasovali gól, podařilo se nám však vyrovnat (gól vstřelil Stöger). Bohužel jsme neuhlídali konec zápasu a soupeři se těsně před koncem podařilo vstřelit druhý gól. Konečný výsledek tedy 1:2. Ve druhém zápase nás čekal favorizovaný soupeř – pořádající Sezimácká střední, pozdější vítěz celého turnaje. V první polovině zápasu jsme dokázali se soupeřem držet krok, po prvním obdrženém gólu se naše hra rozpadla a soupeř si zastílel. Konečný výsledek 0:6 tak znamenal, že jsme v posledním zápase ve skupině potřebovali vyhrát, abychom hráli alespoň o konečné 5. místo. A podařilo se. V asi nejlepším zápase z naší strany jsme, po zlepšení kombinace hlavně v útoku, přehráli Gymnázium Soběslav 6:2 (všechny góly Stöger). V závěrečném zápase o 5. místo jsme zdolali tým SPŠ Tábor 2:0 (Stöger, Koubek). Konečné 5. místo tak hodnotím kladně, i když cílem byl postup do semifinále. Ten nám bohužel o 1 gól v prvním zápase utekl.

Naše družstvo nastoupilo ve složení Ihor Kysil (opora v brance), v obraně se různě vystřídali Míra Zuska, Jára Voldřich, Honza Kůs, Míša Boček, Tom Nickel a Jirka Kočí, v záloze a v útoku se protočili Max Stöger (nejlepší střelec týmu), Honza Koubek, Viktor Janda, Honza Zušťák a Denis Ševčík. Za práci kustoda týmu a fotografa díky i Šimonu Šímovi.

Chválím všechny bez výjimky a děkuji za reprezentaci školy.

Turnaj středních škol