Středoškolský atletický pohár

2.10. 2024

Středoškolský atletický pohár tentokrát ve Strakonicích – bronz pro družstvo dívek

Mírný déšť a teplota okolo 7°C, to byly podmínky letošního Středoškolského atletického poháru družstev středních škol okresu Strakonice. Soutěže se zúčastnilo 7 středních škol celého okresu a neztratila se mezi nimi ani družstva chlapců a dívek Euroškoly Strakonice.

Ač v silně zredukované sestavě (před závodem z různých zdravotních důvodů odřekly účast 4 dívky) se dívčímu týmu podařilo vybojovat bronzové medaile a pohár za 3. místo. O tento úspěch se nejvíce svými výkony zasloužily výškařky Monika Košťálová, která výkonem 152 cm svoji soutěž vyhrála, a Julie Štípková, která skončila na 3. místě za 132 cm. V daných podmínkách krásné výkony. Druhé místo přidala v závodě na 800 m Miroslava Nová v čase 2:25, 03 a třetí místa získaly Mariia Yakushevska ve vrhu koulí výkonem 8,06 m, Monika Košťálová v běhu na 200 m časem 32,74 s, a také Julie Štípková za výkon 4,08 m ve skoku dalekém. Dále v týmu dívek bodovali ve svých disciplínách Magdaléna Viererová, Barbora Kreuzerová, Jana Přechová a Natálie Koláříková.

Tým chlapců, oslabený neúčastí Maxe Stögera a Iliiy Cherechyna, vybojoval 5. místo celkově, kdy na čtvrtý tým nám chybělo pouhých 51 bodů. Výborně si vedl Petr Šindelář ve vrhu koulí, kde za výkon 11,04 m bral 2. místo. Výkony také zaujali ve skoku dalekém Šimon Šíma výkonem 5,08 m a Oliver Očenášek výkonem 4,97 m, Matyáš Sliacký ve výšce výkonem 155 cm a Hubert Bayernheimer v běhu na 1 500 m časem 5:01,16 min. Dále naši školu reprezentovali Felix Benda, Kyrylo Fedorov, Adam Skoba, Václav Důra a Marek Fleischman.

Všem závodnícím a závodníkům děkuji za reprezentaci školy.