Sporťáci v akci

6.12. 2021

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 proběhlo 1. kolo Středoškolské futsalové ligy. Pro tým naší školy po dlouhých letech premiéra a dopadla na výbornou!!! Postupně jsme se utkali s družstvem SPŠ Strakonice a SRŠ Vodňany, vždy na 2 x 15 minut hrubého času. První zápas jsme začali výborně a po rychlých gólech jsme vedli 2:0. Poločasové vedení 4:1 se nám podařilo ve druhém poločase udržet hlavně díky výborným zákrokům Matěje Halamy v naší brance a trojgólovému hattricku Tomáše Vlčka. Konečný výsledek 5:4 znamenal velkou šanci na postup do dalšího kola a druhý zápas jsme mohli odehrát s větším klidem. V něm jsme nastoupili proti Střední rybářské škole z Vodňan a opět jsme měli výborný úvod zápasu a rychle jsme vedli 3:0. Lehké uspokojení z výsledku vedlo ke dvěma rychlým gólům soupeře a o poločase již bylo vyrovnáno 3:3. Tento výsledek se již ve druhém poločase nezměnil a tak tým Euroškoly postoupil do dalšího kola po jedné výhře a jedné remíze. Velký dík patří všem, kteří se na hřišti vystřídali!!!

V dalším kole, kde narazíme na týmy z Písecka, nám držte palce! To se koná již zítra 7. 12. 2021. O průběhu Vás budeme zase informovat.

Naše chlapecké družstvo se také zúčastnilo florbalového turnaje středních škol. Hned v prvním zápase jsme narazili na pozdějšího suverénního vítěze celého turnaje, družstvo Gymnázia Strakonice. Jediný náš gólový úspěch zaznamenal Honza Koubek po hezké střele z levé strany. Prohra v prvním zápase se čekala a tak jsme šli se vztyčenou hlavou do dalšího zápasu proti SŠ a JŠ Volyně. Podařilo se nám vstřelit rychlý gól (Adam Štěpánek) a brzy také navýšit vedení na 2:0 (opět Adam Štěpánek). Soupeři se sice podařilo snížit, ale konečný výsledek 2:1 znamenal naší první výhru v turnaji a šanci na slušné umístění v turnaji. Čekaly nás ještě dva zápasy, které měly rozhodnout o konečném pořadí. Bohužel zápas proti SRŠ Vodňany byl z naší strany hodně nepovedený. Po dvou rychle obdržených gólech se naše hra rozpadla a se soupeřem jsme nedokázali držet krok. V závěrečném zápase jsme hráli o konečné 3. místo v turnaji proti VOŠ a SPŠ Volyně. Po našem nejlepším výkonu v turnaji jsme se soupeřem drželi krok po celý zápas a těsně před koncem srovnali na rozdíl jediného gólu 2:3. Vzápětí však soupeř rychlou střelou vedení navýšil a tak porážka 2:4 znamenala konečné 4. místo v turnaji.

Velký dík za bojovnost patří všem hráčům, výbornému gólmanovi Martinu Divišovi, střelci Honzovi Koubkovi a kapitánovi Adamu Štěpánkovi za organizaci hry týmu.