okresní kolo

2. kolo – úterý 7. 12. 2021

oblouková hala Strakonice

okresy Strakonice, Písek

2. kolo Středoškolské futsalové ligy rozehrál tým Euroškoly Strakonice SOŠ a SOU Písek. Po poločase 0:1 jsme ve druhém poločase vrhli síly do útoku, soupeř však trestal chyby v naší obraně. Náš jediný gól zaznamenal Gustav Čibera. Konečný výsledek 1:4 znamenal, že pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do dalšího kola (postupovaly dva nejlepší týmy), museli jsme ve druhém zápase zabodovat. To se podařilo, v souboji proti SRŠ a VOŠ VHE jsme dokázali po bezgólovém poločase vstřelit dva góly (Gustav Čibera, Tomáš Vlček) a soupeř již dokázal jen těsně před koncem snížit na konečných 2:1. V posledním našem zápase na turnaji jsme tak hráli o konečné druhé místo (a tudíž postupující) s družstvem Gymnázia Milevsko. Bohužel tento psychický tlak jsme neunesli a chybami v obraně jsme soupeře nechali jít do dvougólového náskoku. Podařilo se nám ještě snížit na 1:2 (Tomáš Vlček), avšak soupeř ještě do přestávky přidal třetí gól. Pokyny o pauze tak zněly jasně – více útočit a tlačit se na branku soupeře. Podařilo se nám i vypracovat několik gólových šancí, míč však skončil dvakrát na tyči a v ostatních případech výborně zakročil gólman soupeře. V závěru zápasu jsme tak ještě jednou inkasovali a tak bylo družstvo po prohře 1:4 smutné. Postup byl tak blízko. Nezbývá než věřit, že letos nasbírané zkušenosti využijeme v nějakém z dalších turnajů. Odnášíme si alespoň třetí místo – bronz.

Všichni hráči bez výjimky zaslouží pochvalu za nezměrnou bojovnost a snahu a výbornou reprezentaci naší školy!!! Už postup z 1. kola byl nad očekávání a ani ve 2. kole jsme žádnou ostudu neudělali. Naopak se o naší škole mluvilo jako o velkém a příjemném překvapení. Nezbývá než dál na sobě pracovat a zlepšovat se a další výsledky určitě přijdou!