Na workcampu v německém Waldmünchenu

10.11. 2018

Týdenní jazykový workcamp ve Waldmünchenu byl úžasný. Na workcampu v německém WaldmünchenuKdyž jsme v pondělí ráno odjížděli, většina z nás měla obavu, jak se domluví s německými studenty a co na nás čeká. Naše obavy se ale rozplynuly hned při přivítání a po úvodním programu. Naši teameři hovořili   plynně česky i německy, vždy nám byli nablízku a pomáhali nám se vším, co bylo potřeba. Naším společným jazykem se stala angličtina. Celý týden jsme spolupracovali v česko-německých skupinkách, tvořili projekty, kde jsme porovnávali naše rodné země – rozdíly a podobnosti. Komunikace na obou stranách byla výborná, vše šlo hladce, všichni se aktivně zapojovali, nikdo nebyl stranou. V úterý večer proběhl česko-německý večer, který jsme si důkladně připravili. My jsme zazpívali s kytarou několik   českých písní, studenti z Německa předvedli typický tanec.Na workcampu v německém Waldmünchenu Dále jsme měli připraveny různé kvízy a na konec povídání o typických národních jídlech se závěrečnou ochutnávkou. Večer se velmi vydařil, bavili jsme se.  Ve středu nás čekal outdoorový den – dopoledne návštěva lanového centra u jezera Perlsee a odpoledne odpočinek ve   vodním areálu AquaFit. Čtvrtek  jsme věnovali tvorbě projektu, natáčeli videa, stříhali a upravovali na počítači, připravovali scénky a večer nás čekalo grilování se závěrečnou diskotékou.  V pátek dopoledne jsme po skupinkách naši celodenní práci odprezentovali, a můžeme říci, že všem se prezentace povedla. Prožili jsme krásný týden, poznali mnoho nových kamarádů. Někteří si dokonce odvezli i jejich adresy a plánují se opět   setkat. Bylo nám v Německu fajn.