Komentář z futsalového turnaje SŠ

8.11. 2023

Turnaj se konal v dopoledních hodinách a zúčastnila se ho 4 družstva středních škol okresu Strakonice. Všichni vybraní žáci se aktivně zapojili, zápasy se hrály vždy na 2 x 15 minut hrubého času. V prvním zápase jsme doplatili na menší rozehranost a podlehli družstvu SPŠ Strakonice 1:5. Náš jediný gól střelil Max Stöger. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Gymnázia Vodňany. Hned od začátku jsme soupeře nátlakovou hrou přinutili dělat chyby a dokázali jsme je i potrestat. Konečný výsledek 10:2 v náš prospěch byl jednoznačný. O umístění tak rozhodoval třetí zápas proti družstvu SPŠ Volyně. Začátek zápasu nám opět vyšel a prosadili jsme se také střelecky. V poločase jsme vedli 5:2 a do druhé půle šli s tím náskok ještě navýšit. Dovolili jsme však soupeři vlastními chybami snížit na 5:4 a závěr zápasu byl tak velmi napínavý. Naštěstí Gustav Čibera dokázal navýšit skore na 6:4 a i přes ještě jeden obdržený gól vítězství 6:5 znamenalo konečné postupové 2. místo. V brance se vystřídali Jakub Kobliha a Viktor Janda, v obraně Gusta Čibera, Míra Zuska, Míša Boček a Honza Kůs, v útoku pak Max Stöger, Jirka Kočí, Jarda Voldřich, Adam Majer, Robert Janda. Na lavičce byl ještě připravený ne zcela zdravý Adam Štěpánek.

Nejlepším střelcem našeho družstva byl kapitán Max Stöger s 8 góly.