Holky na basketu třetí!

25.10. 2023

Basketbalového turnaje ve strakonické STARZ aréně se zúčastnily 4 školy okresu Strakonice a hrálo se systémem každý s každým. V prvním zápase děvčata narazila na favorita turnaje a pozdějšího suverénního vítěze, družstvo Gymnázia Strakonice. Převaha soupeřek byla viditelná, nastoupilo proti nám v podstatě basketbalové družstvo. Výsledek 10:44 byl jasný. Pro nás byl první zápas důležitý pro rozehrání a sehrání družstva. Ve druhém zápase s družstvem VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice byl již průběh mnohem vyrovnanější. Bohužel nám soupeřky na začátku utekly a náskok 2–3 košů si udržovaly po celý zápas. Konečný výsledek 18:28 tak určil, že šance na medaili byla pouze v posledním zápase proti týmu VOŠ a SPŠ Volyně, který však našeho minulého soupeře celkem jasně porazil. Naše děvčata však zmobilizovala všechny síly a po třech vydařených kombinacích se nám podařilo dostat do vedení 6:0 a vedení holky udržely až do konce. O celkovém pořadí na 2. – 4. místě tak nakonec rozhodovalo skóre z jednotlivých zápasů (všechny tři týmy měly po jednom vítězství) a to určilo, že holky skončily na konečném 3. místě.

Oporou a kapitánkou týmu byla Anička Davidová, které zdatně sekundovala Denisa Hejlová. Dík za bojovnost ale patří všem děvčatům.

  • Nejnovější články
  • Archiv článku