Exkurze do Krakova a Osvětimi

20.3. 2018

Studenti naší školy si v rámci předmětu ´Zeměpis cestovního ruchu´ připravili výlet do Polska, sami naplánovali, a za pomoci CK Ciao v rámci projektu ho i zrealizovali.

Exkurze do Krakova a Osvětimi

Odjezd byl již v časných ranních hodinách, abychom vše naplánované stihli. Naše poznávání začalo ve Wadowicích, rodném městě papeže Jana Pavla II., a dále na známém poutním místě Kalvárii Zebrzydowska – barokní kostel ze 17.století a tzv. kalvárská stezka(souhrn církevních budov, kostelíků a kaplí). Poté přišel jeden z hlavních cílů našeho zájezdu – Královské solné doly Velička, kde jsme s průvodcem procházeli tunely ozdobené udivujícími sochami ze soli a na chvíli se i posadili v jedné z kaplí. Dále Krakow, bývalé hlavní město Polska – návštěva uzavřené židovské čtvrti, ghetta, a nahlédnutí do židovských synagog, které se zachovaly; a večer ještě prohlídka historického centra města. Bylo škoda, že nám pršelo, ale i přesto v nás Krakow zanechal spousta nádhery a příjemných zážitků.

Ubytováni jsme byli na okraji města, velmi příje mné, odpočinek byl opravdu potřeba.

Po vydatné snídani jsme se vydali do Wawelské katedrály, obdivovali desetitunový zvon svatého Zikmunda o průměru 2,5metru v Zikmundově věži ze 14.století, dále prohlédli sarkofágy, náhrobky a oltáře; a navštívili i muzeum Jana Pavla II.

A na závěr našeho zájezdu – hlavní cíl – prohlídka největšího nacistického koncentračního tábora Osvětim a Březinka. Zde nás provázeli místní průvodci, jejichž povídání bylo velmi poutavé a pro nás obohacující.

Euroškolácký zájezd se vydařil a vše proběhlo podle plánu.

Exkurze do Krakova a Osvětimi