Beseda s paralympijským sportovcem Arnoštem Petráčkem: Inspirující setkání na Euroškole Strakonice

26.8. 2024

V rámci cyklu besed „Cesty k úspěchu“ se na Euroškole Strakonice uskutečnila inspirativní beseda s významným českým paralympijským sportovcem Arnoštem Petráčkem. Tento jedinečný projekt, zaměřený na motivaci a povzbuzení studentů k dosažení jejich cílů, tentokrát přinesl fascinující příběh člověka, který dokázal překonat nejen fyzické bariéry, ale také posunout hranice lidských možností.

Arnošt Petráček, který se narodil s vrozenou vadou horních končetin, je známý svou nezdolnou vůlí a úspěchy v plaveckých soutěžích na mezinárodní úrovni. Jeho největším úspěchem je zlatá medaile z Letních paralympijských her v Rio de Janeiru v roce 2016, kterou získal v disciplíně 50 metrů znak. Během besedy se podělil o svou cestu k vrcholu, která nebyla jednoduchá, ale právě díky jeho vytrvalosti a odhodlání se mu podařilo dosáhnout toho, o čem mnozí jen sní.

Setkání se zúčastnili studenti i pedagogové Euroškoly Strakonice, kteří měli možnost nahlédnout do života sportovce, jenž musel čelit nejen fyzickým výzvám, ale i mnohým společenským předsudkům. Petráček otevřeně hovořil o svých začátcích, kdy jeho cesta nebyla jednoduchá a často se setkával s nepochopením a odmítáním. Nicméně právě tato negativa jej posílila a motivovala k tomu, aby se nevzdal a naopak pracoval tvrději na dosažení svých cílů.

Arnošt Petráček rovněž zdůraznil důležitost podpory rodiny, trenérů a blízkých, kteří mu byli vždy oporou, a díky nimž se mu podařilo překonat těžké chvíle. Studentům přednesl, že každý z nás má svůj potenciál, který je třeba rozvíjet, a že cesta k úspěchu není vždy přímá, ale právě odhodlání a tvrdá práce jsou klíčem k dosažení cílů.

Po skončení besedy měli studenti příležitost Arnoštovi položit otázky a dozvědět se více o jeho tréninku, přípravách na závody a plánech do budoucna. Setkání se neslo v přátelském duchu a bylo pro všechny zúčastněné velkým přínosem.

Beseda s Arnoštem Petráčkem byla dalším z řady úspěšných setkání v rámci cyklu „Cesty k úspěchu“, který si klade za cíl představovat studentům inspirativní osobnosti, jejichž životní příběhy mohou motivovat k vlastnímu osobnímu i profesnímu růstu. Euroškola Strakonice tak opět dokázala, že kromě kvalitního vzdělání nabízí svým studentům i příležitosti k setkání s lidmi, kteří svým životem a prací inspirují ostatní.

Beseda s paralympijským sportovcem Arnoštem Petráčkem: Inspirující setkání na Euroškole Strakonice