Vánoční škola vaření a pečení

16.12. 2020

I přes složitou situaci, která nás provází od začátku školního roku, jsme se nedali a vánoční svátky jsme si vyzkoušeli nanečisto ve školní kuchyni. Připravili jsme tradiční vánoční pokrm a upekli jsme nejenom vánoční cukroví, ale i vánočku, kterou jsme se naučili splétat ze šesti pramenů.

Věděli jste například, jaký symbolický význam mají  jednotlivé prameny vánočky?

Čtyři spodní prameny představují zemi, slunce, vodu a vzduch. Prostřední cop ze tří pramenů spojuje rozum, vůli a cit. Ve vrchním, nejtenčím pletenci se snoubí vědění a láska.

Celý den voněla po škole skořice a vanilka. Navodila nám dokonalou vánoční atmosféru. A proto už se všichni těšíme na Vánoce. Než jsme ochutnali všechny dobroty, stačili jsme je ještě zdokumentovat pro Vás.

Teď už zbývá pouze popřát dobrou chuť.