Ohlédnutí za interaktivním dnem otevřených dveří

8.11. 2021

Náš interaktivní den se nesl v Halloweenském duchu. Přivítali jsme v naší škole žáky ze základních škol a ukázali jim, něco málo z toho, co umíme. Celkem pro ně bylo připraveno pět stanovišť.

První zastávka byla u čarodějnic v počítačová učebně. Nechaly je nahlédnout pod pokličku tajů, které zde provádí. Ukázaly jim kouzlo a chtěly, aby přišli na princip. Trochu je trápily, ale to je jejich práce. Musely přiznat, ač nerady, že je žáci odhalili.

Tak jsme ty šikulky museli odměnit malým dárkem. Dále byl pro žáky připraven malý počítačový kvíz se sladkou odměnou a nakonec jsme si vyrobili krásné tričko s potiskem.

Další zastávka byla v kuchyni. Zde si žáci mohli prohlídnout naše studenty při práci. Mimochodem připravovali zrovna pro naše návštěvníky něco na zub. Protože to vyžadovalo ještě nějakou chvilku na přípravu, zavedli jsme naše hosty do Jazykové učebny, kde už čekala paní učitelka, která s nimi procvičila anglický jazyk. Žáci si mohli vyzkoušet vědomostní kvíz, doplňování cvičení, ale i nahrávat si svou výslovnost a pak se zpětně poslouchat. I to byl zajímavý zážitek.

To nejlepší je však ještě čekalo. V učebně našich sporťáků byl připraven virtuální koutek s 3D brýlemi. Zde se žákům otevřel nový svět. Někdo se potápěl se žraloky, jiný se procházel v pyramidě, další mohl studovat stavbu orgánů v lidském těle, někteří se prošli po Marsu a někteří zavítali třeba do Velké Británie nebo do Dubaje. A to vše na pár metrech čtverečních.

A jelikož po takovém zážitku vyhládne, vrhli jsme se na poslední zastávku do našeho cvičného baru. Tady naše milé hostesky přivítali žáky výborným (samozřejmě nealkoholickým) drinkem a předvedli ukázku flambování. A nakonec došlo i na pohoštění, které se připravovalo v kuchyni.

Všichni jsme si náš interaktivní den otevřených dveří užili a v brzké době ho určitě zase zopakujeme. Budeme se těšit na další návštěvníky.

Ohlédnutí za interaktivním dnem otevřených dveří