Šestitýdenní odborné stáže v bavorském Bad Griesbach

Hotel Maximilian *****

Již od června 2013 vykonávají studenti HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍHO RUCHU své odborné stáže v prestižním ***** hotelu Maximilian v bavorském Bad Griesbach. Odměnou

pro naše studenty je nejen kapesné ve výši 200 €/1 měsíc, ale i certifikát, který po skončení stáže obdrží.

Ohlasy studentů

Odjíždím na stáž již podruhé, proto pro mne nebude pobyt tak náročný, jako v předešlém školním roce. Už se velice těším nejen na své kamarády, které jsem zde poznala, ale i na vánoční atmosféru v Bavorsku. Určitě zažiji velmi netradiční vánoční svátky.

Nikol Bustová

Máme se tu skvěle. Praxe je super. Je to tu úžasné. Práce nám jde od ruky, lidé jsou tu velice vstřícní. Personál se k nám chová úplně jinak než v Čechách! A ani němčina už není problém.

Michal a Honza

Šestitýdenní odborné stáže ve Skotsku

Ailean Chraggan - Aberfeldy

Stáže jsou organizovány ve spolupráci s bývalým absolventem Euroškoly Lukášem Andrlíkem, který zde nějakou dobu také působil. Studenti mají zajištěno ubytování, stravu, letenky a kapesné ve výši 50 GBP za týden.

Ohlasy studentů

Stáž v Aberfeldy ve Skotsku byla pro mě velice přínosná a inspirující. Poznala jsem mnoho nových lidí a jejich zvyky. Svou stáž jsem vykonávala v kuchyni, kde jsem se seznámila hlavně s netradiční přípravou pokrmů z mořských plodů. Vařilo se vždy z čerstvých surovin. Doufám, že zkušenosti, které jsem během odborné stáže získala, zúročím i v mém budoucím profesionálním životě. Děkuji Euroškole, že jsem mohla využít teto nabídky.

Dominika Nekolová

Dobrý večer, píšu Vám po prvním týdnu ve Skotsku. Je to tu úplně jiné, než co mi říkaly holky, které už tu byly. Všichni jsou na mě moc milí a přívětiví. Dokonce jsme si byli zahrát po práci kulečník. Pak jsme šli na návštěvu k Łakomiecum a povídali jsme si tam až do rána. S celým pobytem i prací jsem velmi spokojen!

Martin Pipekstudent 1.D

Projektové a jazykové týdny ve výchovně vzdělávacím centru

Waldmünchen, Německo

Studenti stráví ve studentském vzdělávacím centru týden se svými vrstevníky z německé školy z Grafenau , kde společně pracují na různých projektech. Pobyt byl organizován ve spolupráci se Společností pro dobré soužití česky a německy hovořících zemí a občanů a finančně je podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.

Pracovní a kulturně vzdělávací stáže

Erlangen, Německo

Spolupráce s německou ekonomickou školou Wirtschaftsschule Erlangen probíhá již od roku 1999. Dne 12.11.2010 převzali zástupci Euroškoly Strakonice z rukou bavorské ministryně pro spolkové a evropské záležitosti Emilie Müller ocenění za dlouhodobou spolupráci v oblasti zahraničních výměnných stáží s Wirtschaftsschule Erlangen.

Ohlasy studentů

Ve čtvrtek po příjezdu do Erlangenu jsme byli hned přivítáni panem ředitelem školy a následně jsme si prohlédli školu, která byla moc hezká. Poté jsme se setkali s našimi kamarády. Seznámili nás s fiktivní firmou a doprovodili nás do čínské restaurace. Po obědě následovalo ubytování v hotelu a prohlídka Erlangenu. V pátek ráno jsme jeli do Norimberku, kde jsme viděli vězení, velký hrad a kostel s 80 metrovou věží. V sobotu jsme byli v Rothenburgu, kde jsme navštívili hradby starého města, katedrálu Sv. Jakuba a náměstí, které bylo historicky významné; večer jsme udělali diskotéku s němci, která se velmi líbila. Další den jsme se rozloučili a jeli domu. Am Donnerstag nach der Ankunft wurden wir herzlich von dem Schuldirektor empfangen und dannach haben wir uns die Schule angeschaut, welche sehr schön war. Nachdem haben wir uns mit unseren Freunden wiedergesehen und sie zeigten uns ihre fiktive Firma, dann sind wir in ein chinesiches Restaurant gegangen. Nach dem Mittagessen zogen wir in das Hotel rein und als wir fertig waren, haben wir einen Stadtrundgang in Erlangen gemacht. Am Freitag sind wir nach Nürnberg gefahren, wo wir ein Gefängnis gesehen haben, eine große Burg und eine Katedrale mit einem 80m hohem Turm. Am Samstag waren wir in Rothenburg, wo wir die Stadtmauer der alten Stadt besichtigen konnten, die Katedrale des St. Jakub und den Marktplatz, der historisch sehr wichtig war. Am Abend haben wir mit den Austauschsschülern eine Feier veranstaltet, welche ihnen sehr gefallen hat. Am nächsten Tag haben wir uns mit ihnen verabschiedet und dann fuhren wir nach Hause.

studenti 2.ročníku