Státní zkoušky z psaní na klávesnici

14.3. 2017

Gratulujeme studentkám Nikole Kozákové a Markétě Hoškové, které se vzorně připravily a s výborným prospěchem složily státní zkoušku z psaní na klávesnici!

V současné době se na ni připravují studenti třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání, kteří se od 1. ročníku učí psát všemi deseti a od 2. ročníku tvořit dopisy a tabulky. Ti nejlepší tuto dovednost mohou zúročit a získat tak vysvědčení, které jim bude jistě prospěšné při hledání zaměstnání.

Co vyžaduje úspěšné složení státní zkoušky?

• psát při 10minutovém opisu rychlostí nejméně 200 čistých úhozů za minutu při přesnosti nejméně 99,50 % (za chybu se odečítá 10 úhozů)
  • podle dispozic vypracovat v časovém intervalu 90 minut obchodní dopis a tabulku podle ČSN, a to bez podstatné odchylky od zadání a s maximálně dvěma drobnými chybami v každé z písemností.

Státní zkoušky z psaní na klávesnici