projekt EDISON

28.9. 2016

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa zavítala v neděli 18.9.2016 na 1 týden do naší školy. Stážisté připravili prezentace o své zemi, vedli diskuze se studenty na různá témata, hráli hry atd. Zároveň se snažili přiblížit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Veškerá komunikace mezi stážisty a studenty probíhala výhradně v angličtině.

Co je projekt EDISON?

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.                                        dscn2992 dscn2999 dscn3021 dscn3025 dscn3065 dscn3072 dscn3078 dscn3097 dscn3110 dscn3111/zdroj: https://aiesec.cz/